info@gucluiyilik.com

Neden Yola Çıktık?

Neden Yola Çıktık?

Türkiye’de her 100 gençten 94’ü henüz hiç bir gönüllülük faaliyetinde yer almadı. Gençler neden gönüllülük yapmadıkları sorusuna ise finansal sebeplerin arkasından “projelerden yeterince haberdar” olamamak yanıtını ikinci sırada veriyor.

Gönüllülerin yol haritası olma amacıyla geliştirilen Güçlü İyilik mobil uygulaması; gençlerin ilgi alanlarına en uygun ve onlara en yakın sosyal sorumluluk projelerine ulaşmalarını ve projelerde yer aldıkça iyilik puanı biriktirmelerini sağlıyor. Gençler biriktirdikleri iyilik puanları ile staj imkânları, kültürel etkinliklere ücretsiz katılım şansı ve mentör eşleşmeleri gibi deneyimsel ödülleri kazanma fırsatı yakalıyor.

 

Güçlü İyilik, 2017 yılından beri yüzlerce gence ulaşan, Anadolu’da küresel amaçlar doğrultusunda projeler tasarlayan “gönüllü güçlü yürekleri” ile birlikte aslında iki ayaklı bir sosyal girişim. Gönüllü güçlü yürekler dijitalin gücüne iyiliği entegre etmek için fayda odaklı dijital içerikler üretiyor ve yerel problemler için etki odaklı çözümler tasarlıyorlar. 

 

Güçlü İyilik, gönüllülük kültürü güçlü gençler ve erişilebilir gönüllülük deneyimi ile sosyal sorumluluk bilinci yüksek aktif bir toplum oluşturmayı hedefliyor.